imgBrúsené betóny


                         

Betónové podlahy si zaslúžia lepšie využitie ako len podklad pre rôzne typy finálnych povrchov. S technológiou HTC Superfloor™ skutočně oceníte výhody betonu ako nekrytého povrchu podlahy. Znečistené, šedé podlahy sa môžu zmeniť na žiarivé, ekologické a odolné podlahy, ktoré sa ľahko čistia.

HTC - Superfloor je revolučná koncepcia úpravy betónových povrchov, ktorá zmení betón v niečo čo je viac než len pevný a trvanlivý povrch. Brúsky HTC s diamantovými nástrojmi zbrúsia a vyleštia betonové podlahy aby sa odstránila povrchová vrstva (cementové mlieko) a odkryl se pevný betón pod ňou. Výsledkem tohoto postupu je pevná, odolná a lesklá podlaha.  

                       

V závislosti od požadovaných výsledných parametrov podlahy rozlišujeme 4 základné koncepcie brúsenia. 

HTC - Platinum

Koncepcia platinum vytvára najlesklejší povrch. Toto prevedenie sa štandartne doporučuje zákazníkom. Zahŕňa viac brúsnych krokov ako ostatné koncepty. Výsledkom je podlaha s vysokou odolnosťou. Kolesá vozíkov nazanechávajú žiadne stopy na lesklom povrchu  podlahy. Od podlahy sa mierne odráža svetlo.

HTC - GOLD

V prípade koncepcie Gold, nebrúsime tak hlboko do betónu ako pri koncepte Platinum. To znamená, že sa odkrýva menej kameniva. Tak ako aj v iných konceptoch nasleduje leštenie podlahy systémom HTC Twister aby sa dosiahlo žiarivého lesku ako v koncepte Platinum. Gold vytvára podlahu s vynikajúcou odolnosťou voči tvorbe stôp od kolies vozíkov.

HTC - SILVER

Silver je variantou prevedenia Platinum. V tomto prípade brúsime rovnako hlboko do betónu ako pri koncepte Platinum ale neleštíme. Je preto vhodnou alternatívou v prípade, že je požadovaná matná povrchová úprava.

HTC BRONZE

Bronze je koncepcia brúsenia s najmenším počtom brúsnych a leštiacich krokov. Táto koncepcia nezahŕňa odkrytie kameniva. Miesto toho sa povrch podlahy iba vyleští. Táto úprava vytvára pevnejší povrch s leskom.

          

 

Naša spoločnosť zakúpila brúsne stroje od renomovanej firmy HTC - Sweden, ktorá je lídrom vo výrobe a vývoji brúsiacich zariadení a príslušenstva. V závislosti od použitých diamantových nástrojov je možné brúsky HTC použiť na brúsenie betónu, mramoru, terazza, granitu, Densitu, Densiphaltu a pod. Vybrúsený a vyleštený povrch nie je iba tenká nášľapná vrstva, ktorá sa používaním opotrebuje (náter, stierka..) ale je to súčasť homogénnej vrstvy.Vybrúsená podlaha je bezprašná, má vysokú životnosť, nízke náklady na údržbu a v neposlednom rade aj vysokú estetickú hodnotu. Brúsená podlaha nájde uplatnenie nie len v obchodných domoch, reštauráciach ale aj v skladoch, garážach a iných priemyselných objektoch. Brúsením je možné renovovať aj staré betónové podlahy, pričom sa výrazne zmení ich úžitková a estetická hodnota.

Keďže brúsenie a leštenie je veľmi špecifická záležitosť, neváhajte nás kontaktovať aby sme Vám poradili podľa Vašich konkrétnych požiadaviek.

 

Brožúra HTC Superfloor.pdf